HAGSTROM Viking DLX, Black Gloss, 12-strunná

Kód: HSVIDLX1209
Neohodnoceno
Značka: HAGSTROM
26 590 Kč 21 975,21 Kč bez DPH
do 5ti dnů
Můžeme doručit do:
3.6.2024

Semiakustická dvanáctistrunná kytara

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pro 12strunnou kytaru Viking® Deluxe použil výrobce tvrdé javorové dřevo a to jak na krk, tak i na tělo nástroje.   Již standardní výbavou u Hagstromu je výztuhový prut H-Expander ™ a hmatník Resinator ™. Oba tyto prvky také zlepšují akustiku zdůrazněním oktávových strun a jejich sladěním s přirozeně plnějšími standardními strunami, a ve výsledku tvoří svěží, až chorálovou akustickou platformu, na které je postavena snímací magie konstruktérů od Hagtromu. Kouzlo pochází z dvojice humbucker snímačů H-50, navržených speciálně pro tento 12strunný model. Zvládají produkovat jak nádherné čisté tóny, ale při přebuzení snadno přejdou do hutného špinavého zvuku, což přenese těchto 12 strun do nového zcela nového zvukového světa.

Na krk 12 strunné kytary je vyvíjen tlak přes 90 kilogramů, což bývá u levnějších 12strunných kytar často problém. Unikátní výztuhový prut Hagstrom H-Expander ™, inspirovaný designem použitým v proudových letadlech vyráběných ve Švédsku společností Saab, to však zvládá bez problémů a dokonce umožňuje neuvěřitelně tenký krk pro pohodlí při hraní, bez kompromisů ve stabilitě a krk tak zůstane rovný po dlouhá léta.

 

H-Expander

H-Expander

Všechny elektrické i basové kytary Hagstrom jsou vybaveny naším patentovaným výztuhovým prutem H-Expanderä. Poskytuje vyvážené pnutí nejen na obou koncích krku, ale i po celé jeho délce. Pevná a lehká slitina umožňuje velmi nízký dohmat a úzký krk, což jsou dva faktory, které firmě Hagstrom vynesly reputaci značky, která má nejrychlejší krky. Výztuhové pruty H-Expanderä nejen poskytují dokonalou stabilitu krku, ale rovněž přispívají k jedinečnému zvuku kytar Hagstrom. Delší sustain a kulatý attack jsou jedny z charakteristik, které H-Expanderä dodává zvukové esenci kytar Hagstrom.

Připojení krku

Set Neck

Hagstrom používá u svých kytar celou řadu různých krčních kloubů. V tomto případě je použit klasický a časem prověřený kloub Mortise a Tenon (tedy dlab a čep), design, který nejúčinněji přenáší energii strun z krku do těla, a často jej najdete pouze na dražších kytarách. Tým zkušených řemeslníků ručně vyřezává každý krční kloub a zajišťuje dokonalé provedení této tradiční techniky preferované houslaři po celé generace.

Ladicí mechanika Hagstrom

Guitar Tuning Peg

Kytary Hagstrom využívají ladicí mechaniky s převodem 18:1 nebo 15:1 vlastní konstrukce, která zajišťuje přesně ladění. U modelů Viking a série baskytar HB používáme mechaniky s převodem 17:1.

Hmatník Resinator

Resinator Wood

Resinator je dřevěný kompozit, který má zároveň rovnoměrnější hustotu a je stabilnější než jakýkoliv jiný dřevěný produkt. Tyto charakteristiky eliminují slepá místa, která se občas vyskytují u standardních hmatníků. Resinator má konkrétní zvuk podobný vysoce kvalitnímu ebenu, ale bez problémů, které jsou pro eben obvyklé. Poskytuje stabilní a čistý tón a také přidává harmonické tóny, které jedinečně vykreslují každou notu. Stejně jako výztuhový prut H-Expanderä i dřevo Resinatorä se významně podílí na unikátním zvuku Hagstrom.

Parametry:

typ: pololubová
tělo: laminovaný fládrovaný javor
krk: severoamerický javor, lepený
hmatník: Resinator
menzura: 628 mm
počet pražců: 22
radius: 15“
snímače: 2 x Hagstrom H-50
ovládání: 2x Volume, 2x Tone
přepínač: 3polohový
mechaniky: Hagstrom 18:1 Die-Cast
kobylka: Long Travel Tune-O-Matic with Hagstrom Stop Tail
nultý pražec: GraphTech Black TusQ XL, 43 mm
výztuha krku: H-Expander

struny: D'Addario EXL 150 (010/.010, .013./013, .017/.008, .026w/.012p, .036w/.018p, .046w/.026w)

Volitelné příslušenství:

Pevný kufr HSC55
Měkké pouzdro: HSBGB41

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Elektrické kytary
Hmotnost: 5.2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: