HAGSTROM Viking Baritone DLX, Black Gloss

Kód: HSVIDLXBA09
Neohodnoceno
Značka: HAGSTROM
26 590 Kč 21 975,21 Kč bez DPH
Na dotaz

Semiakustická barytonová kytara

Detailní informace

Detailní popis produktu

Model Viking® od výrobce Hagstrom je dnes etablován jako nejuniverzálnější semiakustická kytara na současném trhu.  Disponuje širokou škálou tónových barev a je vhodná pro až neuvěřitelně rozmanité hudební styly. celkem přirozeně proto výrobnce rozhodl řadu Viking rozšířit o hluboký, rezonující baryton. Mnoho kytaristů považuje barytonový nástroj za poněkud omezený a úzce zaměřený, ale Hagstrom's Viking® Baritone tento stereotyp rozbíjí. Dva zcela nové snímače Hagstrom byly vyvinuty speciálně pro bohatou akustiku Viking Baritone a přidávají zvukové odstíny a vylepšení pro co nejširčí spektrum zvukových barev. U kobylky najdeme nový Hagstrom Custom 58’C, polootevřený humbucker navržený pro čisté, zvonivé tóny, typické pro kytary Viking®, a to i v nejnižších polohách. Blíže ke krku je nový snímač Hagstrom P-Urified, speciálně navržený snímač P90 s plným humbuckingem, který dodává teplý a otevřený zvuk. Výsledkem je tonální kontinuum od čistých a klasických zvuků 60. let,  přes overdrive 70. a 80. let až po „Über-Driven“ tóny, vyžadované dnešními hráči. Všechny tyto zvuky jsou postaveny na nádherně hlubokém, výrazném akustickém soundu Viking® Baritone.

H-Expander

H-Expander

Všechny elektrické i basové kytary Hagstrom jsou vybaveny naším patentovaným výztuhovým prutem H-Expanderä. Poskytuje vyvážené pnutí nejen na obou koncích krku, ale i po celé jeho délce. Pevná a lehká slitina umožňuje velmi nízký dohmat a úzký krk, což jsou dva faktory, které firmě Hagstrom vynesly reputaci značky, která má nejrychlejší krky. Výztuhové pruty H-Expanderä nejen poskytují dokonalou stabilitu krku, ale rovněž přispívají k jedinečnému zvuku kytar Hagstrom. Delší sustain a kulatý attack jsou jedny z charakteristik, které H-Expanderä dodává zvukové esenci kytar Hagstrom.

Připojení krku

Set Neck

Hagstrom používá u svých kytar celou řadu různých krčních kloubů. V tomto případě je použit klasický a časem prověřený kloub Mortise a Tenon (tedy dlab a čep), design, který nejúčinněji přenáší energii strun z krku do těla, a často jej najdete pouze na dražších kytarách. Tým zkušených řemeslníků ručně vyřezává každý krční kloub a zajišťuje dokonalé provedení této tradiční techniky preferované houslaři po celé generace.

Ladicí mechanika Hagstrom

Guitar Tuning Peg

Kytary Hagstrom využívají ladicí mechaniky s převodem 18:1 nebo 15:1 vlastní konstrukce, která zajišťuje přesně ladění. U modelů Viking a série baskytar HB používáme mechaniky s převodem 17:1.

Hmatník Resinator

Resinator Wood

Resinato je dřevěný kompozit, který má zároveň rovnoměrnější hustotu a je stabilnější než jakýkoliv jiný dřevěný produkt. Tyto charakteristiky eliminují slepá místa, která se občas vyskytují u standardních hmatníků. Resinator má konkrétní zvuk podobný vysoce kvalitnímu ebenu, ale bez problémů, které jsou pro eben obvyklé. Poskytuje stabilní a čistý tón a také přidává harmonické tóny, které jedinečně vykreslují každou notu. Stejně jako výztuhový prut H-Expanderä i dřevo Resinatorä se významně podílí na unikátním zvuku Hagstrom.

Parametry:

typ: pololubová
tělo: laminovaný fládrovaný javor
krk: severoamerický javor, lepený
hmatník: Resinator
menzura: 28“/711 mm
počet pražců: 22
snímače: Hagstrom Custom 58’C - Neck: P-Urified
ovládání: 2x Volume, 2x Tone
přepínač: 3polohový
mechaniky: Hagstrom 18:1 Die-Cast
kobylka: Long Travel Tune-O-Matic with Hagstrom Stop Tail
nultý pražec: GraphTech Black TusQ XL, 43 mm
výztuha krku: H-Expander

struny: D'Addario EXL 158 (13-62)

Volitelné příslušenství:

Pevný kufr HS-CB62
Měkké pouzdro: HSBGB41

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Elektrické kytary
Hmotnost: 4.8 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: