HAGSTROM Ultra Max, Black Satin

Kód: HSULTRAMAX42
Neohodnoceno
Značka: HAGSTROM
20 790 Kč 17 181,82 Kč bez DPH
do 5ti dnů
Můžeme doručit do:
25.7.2024

Elektrická kytara

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ultra Max sdílí stejný koncept malého těla jako Ultra Swede, ale s mírně větším mahagonovým tělem s topem z javorového dřeva. Tělo je spojené s mahagonovým krkem čepovým kloubem.  Elegantní, pohodlný a rychlý krk je zpevněn výztuhovým prutem H-Expander ™ a hmatník je ze specilálního materiálu Resinator ™. Menzura je 648mm. Kytara je vybavena snímači Custom 60 Alnico-5 s kryty z kartáčovaného hliníku, které poskytují silný a výrazný zvuk.

Drop Tunings, flexibilita a hratelnost

Ultra Max kombinuje veškerou sílu, dlouhou životnost, čistotu a zvukovou průraznost, jaké byly u modelu „Ultra Swede“, a přesto nabízí hráčům svěží tonální paletu s velkou flexibilitou a pohodlím při hře díky svému kompaktnímu tělu. Díky své delší menzuře  648mm zvládá Ultra Max s lehkostí snížená ladění. Pro hráče, kteří hledají mírně štíhlejší tělo kytary avšak se spalujícím tónem, najdou v Ultra Max svého vynikající nástroj. Ultra Max je k dispozici ve čtyřech krásných saténových povrchových úpravách: Satin Black, Fall Sky, Milky Mandarin, Worn Denim Burst, Golden Eagle Burst, Dark Storm Burst a Satin Cosmic Black Burst.

Nejpřekvapivějším aspektem těchto nástrojů je jejich velice rozumná cena. Přitom se jedná se o skrz naskrz Hagstroma, postaveného tak, aby i v plném zápřahu sloužil dlouho a věrně. 

H-Expander

H-Expander

Všechny elektrické i basové kytary Hagstrom jsou vybaveny naším patentovaným výztuhovým prutem H-Expanderä. Poskytuje vyvážené pnutí nejen na obou koncích krku, ale i po celé jeho délce. Pevná a lehká slitina umožňuje velmi nízký dohmat a úzký krk, což jsou dva faktory, které firmě Hagstrom vynesly reputaci značky, která má nejrychlejší krky. Výztuhové pruty H-Expanderä nejen poskytují dokonalou stabilitu krku, ale rovněž přispívají k jedinečnému zvuku kytar Hagstrom. Delší sustain a kulatý attack jsou jedny z charakteristik, které H-Expanderä dodává zvukové esenci kytar Hagstrom.

Připojení krku

Set Neck

Hagstrom používá ve svých kytarách několik typů spojů krku. Náš recept na lepený krk je klasický a časem prověřený spoj Mortise & Tenon, který nejefektivněji přenáší energii strun z krku do těla, a lze ho najít spíše jen na dražších nástrojích na zakázku. Tým zkušených a zapálených řemeslníků ručně vyřezával každý spoj a tím zajišťoval dokonalé zpracování této tradiční techniky, kterou preferují celé generace kytarářů.

Ladicí mechanika Hagstrom

Guitar Tuning Peg

Kytary Hagstrom využívají ladicí mechaniky s převodem 18:1 nebo 15:1 vlastní konstrukce, která zajišťuje přesně ladění. U modelů Viking a série baskytar HB používáme mechaniky s převodem 17:1.

Hmatník Resinator

Resinator Wood

Resinato je dřevěný kompozit, který má zároveň rovnoměrnější hustotu a je stabilnější než jakýkoliv jiný dřevěný produkt. Tyto charakteristiky eliminují slepá místa, která se občas vyskytují u standardních hmatníků. Resinator má konkrétní zvuk podobný vysoce kvalitnímu ebenu, ale bez problémů, které jsou pro eben obvyklé. Poskytuje stabilní a čistý tón a také přidává harmonické tóny, které jedinečně vykreslují každou notu. Stejně jako výztuhový prut H-Expanderä i dřevo Resinatorä se významně podílí na unikátním zvuku Hagstrom.

Struník Sustain Block

Hagstrom Sustain Block Tailpiece

Unikátní struník Hagstrom Sustain Block Tailpiece ™ je výsledkem konstrukčních prací zahájených v roce 1976 a poprvé se objevil na kytarách Swede a Super Swede vyrobených v roce 1978. Od té doby je charakteristickým rysem mnoha modelů Hagstrom s pevným tělem. Každá struna končí v jediném masivním mosazném bloku připojeném přímo k tělu kytary. Bloky jsou od sebe odděleny, aby se snížilo rušení mezi strunami, čímž se maximalizuje jedinečný přínos každé struny.

Parametry:

Tělo: Mahagon
Top: Źíhaný javor
Lemovka: Bílá perleť
Krk: Mahagon
Profil krku: UltraSlim „D”
Výztuhová tyč: H-Expander™
Hmatník: Resinator™ 
Vykládání: perleťové bloky
Pražce: 22 Medium jumbo
Menzura: 684mm
Nultý pražec: GraphTech Black Tusq XL 43mm
Snímače: 2 x Custom 60 AlNiCo-5 Humbucker
Ovládání: 1 x Tone Control s funkcí rozepnutí/zapnutí cívky, 2x volume (zvlášť pro každý snímač)
Přepínač: 3polohový
Kobylka: Long Travel Tune-O-Matic, struník Hagstrom Sustain Block Tailpiece
Mechaniky: Hagstrom 15:1 Die-Cast
Struny: D'Addario (10-46)

Vhodná pouzdra:

Pevný kufr: Hagstrom Case C53

Gig bag: Hagstrom Bag E20

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Elektrické kytary
Hmotnost: 5.9 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: