HAGSTROM Ultra Max, Black Satin

Kód: HSULTRAMAX42
Neohodnoceno
Značka: HAGSTROM
17 990 Kč 14 867,77 Kč bez DPH
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Elektrická kytara

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ultra Max sdílí stejný koncept malého těla jako Ultra Swede, ale s mírně větším mahagonovým tělem s topem z javorového dřeva. Tělo je spojené s mahagonovým krkem čepovým kloubem.  Elegantní, pohodlný a rychlý krk je zpevněn výztuhovým prutem H-Expander ™ a hmatník je ze specilálního materiálu Resinator ™. Menzura je 648mm. Kytara je vybavena snímači Custom 60 Alnico-5 s kryty z kartáčovaného hliníku, které poskytují silný a výrazný zvuk.

Drop Tunings, flexibilita a hratelnost

Ultra Max kombinuje veškerou sílu, dlouhou životnost, čistotu a zvukovou průraznost, jaké byly u modelu „Ultra Swede“, a přesto nabízí hráčům svěží tonální paletu s velkou flexibilitou a pohodlím při hře díky svému kompaktnímu tělu. Díky své delší menzuře  648mm zvládá Ultra Max s lehkostí snížená ladění. Pro hráče, kteří hledají mírně štíhlejší tělo kytary avšak se spalujícím tónem, najdou v Ultra Max svého vynikající nástroj. Ultra Max je k dispozici ve čtyřech krásných saténových povrchových úpravách: Satin Black, Fall Sky, Milky Mandarin, Worn Denim Burst, Golden Eagle Burst, Dark Storm Burst a Satin Cosmic Black Burst.

Nejpřekvapivějším aspektem těchto nástrojů je jejich velice rozumná cena. Přitom se jedná se o skrz naskrz Hagstroma, postaveného tak, aby i v plném zápřahu sloužil dlouho a věrně. 

H-Expander

H-Expander

Všechny elektrické i basové kytary Hagstrom jsou vybaveny naším patentovaným výztuhovým prutem H-Expanderä. Poskytuje vyvážené pnutí nejen na obou koncích krku, ale i po celé jeho délce. Pevná a lehká slitina umožňuje velmi nízký dohmat a úzký krk, což jsou dva faktory, které firmě Hagstrom vynesly reputaci značky, která má nejrychlejší krky. Výztuhové pruty H-Expanderä nejen poskytují dokonalou stabilitu krku, ale rovněž přispívají k jedinečnému zvuku kytar Hagstrom. Delší sustain a kulatý attack jsou jedny z charakteristik, které H-Expanderä dodává zvukové esenci kytar Hagstrom.

Připojení krku

Set Neck

Hagstrom používá ve svých kytarách několik typů spojů krku. Náš recept na lepený krk je klasický a časem prověřený spoj Mortise & Tenon, který nejefektivněji přenáší energii strun z krku do těla, a lze ho najít spíše jen na dražších nástrojích na zakázku. Tým zkušených a zapálených řemeslníků ručně vyřezával každý spoj a tím zajišťoval dokonalé zpracování této tradiční techniky, kterou preferují celé generace kytarářů.

Ladicí mechanika Hagstrom

Guitar Tuning Peg

Kytary Hagstrom využívají ladicí mechaniky s převodem 18:1 nebo 15:1 vlastní konstrukce, která zajišťuje přesně ladění. U modelů Viking a série baskytar HB používáme mechaniky s převodem 17:1.

Hmatník Resinator

Resinator Wood

Resinato je dřevěný kompozit, který má zároveň rovnoměrnější hustotu a je stabilnější než jakýkoliv jiný dřevěný produkt. Tyto charakteristiky eliminují slepá místa, která se občas vyskytují u standardních hmatníků. Resinator má konkrétní zvuk podobný vysoce kvalitnímu ebenu, ale bez problémů, které jsou pro eben obvyklé. Poskytuje stabilní a čistý tón a také přidává harmonické tóny, které jedinečně vykreslují každou notu. Stejně jako výztuhový prut H-Expanderä i dřevo Resinatorä se významně podílí na unikátním zvuku Hagstrom.

Struník Sustain Block

Hagstrom Sustain Block Tailpiece

Unikátní struník Hagstrom Sustain Block Tailpiece ™ je výsledkem konstrukčních prací zahájených v roce 1976 a poprvé se objevil na kytarách Swede a Super Swede vyrobených v roce 1978. Od té doby je charakteristickým rysem mnoha modelů Hagstrom s pevným tělem. Každá struna končí v jediném masivním mosazném bloku připojeném přímo k tělu kytary. Bloky jsou od sebe odděleny, aby se snížilo rušení mezi strunami, čímž se maximalizuje jedinečný přínos každé struny.

Parametry:

Tělo: Mahagon
Top: Źíhaný javor
Lemovka: Bílá perleť
Krk: Mahagon
Profil krku: UltraSlim „D”
Výztuhová tyč: H-Expander™
Hmatník: Resinator™ 
Vykládání: perleťové bloky
Pražce: 22 Medium jumbo
Menzura: 684mm
Nultý pražec: GraphTech Black Tusq XL 43mm
Snímače: 2 x Custom 60 AlNiCo-5 Humbucker
Ovládání: 1 x Tone Control s funkcí rozepnutí/zapnutí cívky, 2x volume (zvlášť pro každý snímač)
Přepínač: 3polohový
Kobylka: Long Travel Tune-O-Matic, struník Hagstrom Sustain Block Tailpiece
Mechaniky: Hagstrom 15:1 Die-Cast
Struny: D'Addario (10-46)

Vhodná pouzdra:

Pevný kufr: Hagstrom Case C53

Gig bag: Hagstrom Bag E20

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Elektrické kytary
Hmotnost: 5.9 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: