HAGSTROM Tremar HJ500, Black

Kód: HSVHJ50009
Neohodnoceno
Značka: HAGSTROM
31 390 Kč 25 942,15 Kč bez DPH
Na dotaz

Semiakustická kytara

Detailní informace

Detailní popis produktu

V roce 1969 zahájil legendární houslař James „Jimmy“ D’Aquisto spolupráci s Hagstromem, která měla trvat téměř 10 let. Výsledkem je série Hagstromových semiakustických jazzových kytar a mistrovské řemeslo je nezaměnitelně vepsáno ve všech těchto báječných nástrojích. Asymetrický výztuhový prut používaný pro tyto kytary a nyní používaný pro většinu současných modelů Hagstrom, byl Jimmyho design. Čisté, pěkně kulaté jazzové tóny kde vyzní každá nota i walking basové doprovody domácím hřištěm pro HJ500, i když je v případě potřeby plně schopen přejít do rockových poloh.Model Tremar HJ500 se od modelu HJ500 liší právě použitým Tremar vibrátem.

 

H-Expander

H-Expander

Všechny elektrické i basové kytary Hagstrom jsou vybaveny naším patentovaným výztuhovým prutem H-Expanderä. Poskytuje vyvážené pnutí nejen na obou koncích krku, ale i po celé jeho délce. Pevná a lehká slitina umožňuje velmi nízký dohmat a úzký krk, což jsou dva faktory, které firmě Hagstrom vynesly reputaci značky, která má nejrychlejší krky. Výztuhové pruty H-Expanderä nejen poskytují dokonalou stabilitu krku, ale rovněž přispívají k jedinečnému zvuku kytar Hagstrom. Delší sustain a kulatý attack jsou jedny z charakteristik, které H-Expanderä dodává zvukové esenci kytar Hagstrom.

Lepený krk

Set Neck

Hagstrom používá ve svých kytarách několik typů spojů krku. Náš recept na lepený krk je klasický a časem prověřený spoj Mortise & Tenon, který nejefektivněji přenáší energii strun z krku do těla, a lze ho najít spíše jen na dražších nástrojích na zakázku. Tým zkušených a zapálených řemeslníků ručně vyřezával každý spoj a tím zajišťoval dokonalé zpracování této tradiční techniky, kterou preferují celé generace kytarářů.

Ladicí mechanika Hagstrom

Guitar Tuning Peg

Kytary Hagstrom využívají ladicí mechaniky s převodem 18:1 nebo 15:1 vlastní konstrukce, která zajišťuje přesně ladění. U modelů Viking a série baskytar HB používáme mechaniky s převodem 17:1.

Dřevo Resinator

Resinator Wood

Resinato je dřevěný kompozit, který má zároveň rovnoměrnější hustotu a je stabilnější než jakýkoliv jiný dřevěný produkt. Tyto charakteristiky eliminují slepá místa, která se občas vyskytují u standardních hmatníků. Resinator má konkrétní zvuk podobný vysoce kvalitnímu ebenu, ale bez problémů, které jsou pro eben obvyklé. Poskytuje stabilní a čistý tón a také přidává harmonické tóny, které jedinečně vykreslují každou notu. Stejně jako výztuhový prut H-Expanderä i dřevo Resinatorä se významně podílí na unikátním zvuku Hagstrom.

 

Parametry:

Tělo: kanadský javor, plná rezonance, klenuté, laminované
Krk: kanadský javor, lepený
Nultý pražec: Graphtech Black Tusq XL, šířka 43 mm
Hmatník: Resinator ™ Wood s  Pearloid Block vykládáním
Pražce: 21  pražců medium Jumbo
Mechanika: Hagstrom Design 18: 1 převodovka
Menzura: 24,75 “/ 628 mm
Snímače: 2x HJ50 Humbucker
Ovládací prvky: Volume/Tone, 3cestný přepínač  (krk / oba / kobylka)
Kobylka: kobylka Jimmy Ebony s lichoběžníkovým struníkem
 

Volitelné příslušenství:


Pevný kufr HSC56
Měkké pouzdro: HSBGE26 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Elektrické kytary
Hmotnost: 5.3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: