HAGSTROM HJ500, Natural Gloss

Kód: HSHJ50001
Neohodnoceno
Značka: HAGSTROM
27 790 Kč 22 966,94 Kč bez DPH
do 5ti dnů
Můžeme doručit do:
21.6.2024

Semiakustická kytara

Detailní informace

Detailní popis produktu

V roce 1969 zahájil legendární houslař James „Jimmy“ D’Aquisto spolupráci s Hagstromem, která měla trvat téměř 10 let. Výsledkem je série Hagstromových semiakustických jazzových kytar a mistrovské řemeslo je nezaměnitelně vepsáno ve všech těchto báječných nástrojích. Asymetrický výztuhový prut používaný pro tyto kytary a nyní používaný pro většinu současných modelů Hagstrom, byl Jimmyho design. Čisté, pěkně kulaté jazzové tóny kde vyzní každá nota i walking vbasové doprovody domácím hřištěm pro HJ500, i když je v případě potřeby plně schopen přejít do rockových poloh.

H-Expander

H-Expander

Všechny elektrické i basové kytary Hagstrom jsou vybaveny naším patentovaným výztuhovým prutem H-Expanderä. Poskytuje vyvážené pnutí nejen na obou koncích krku, ale i po celé jeho délce. Pevná a lehká slitina umožňuje velmi nízký dohmat a úzký krk, což jsou dva faktory, které firmě Hagstrom vynesly reputaci značky, která má nejrychlejší krky. Výztuhové pruty H-Expanderä nejen poskytují dokonalou stabilitu krku, ale rovněž přispívají k jedinečnému zvuku kytar Hagstrom. Delší sustain a kulatý attack jsou jedny z charakteristik, které H-Expanderä dodává zvukové esenci kytar Hagstrom.

Lepený krk

Set Neck

Hagstrom používá ve svých kytarách několik typů spojů krku. Náš recept na lepený krk je klasický a časem prověřený spoj Mortise & Tenon, který nejefektivněji přenáší energii strun z krku do těla, a lze ho najít spíše jen na dražších nástrojích na zakázku. Tým zkušených a zapálených řemeslníků ručně vyřezával každý spoj a tím zajišťoval dokonalé zpracování této tradiční techniky, kterou preferují celé generace kytarářů.

Ladicí mechanika Hagstrom

Guitar Tuning Peg

Kytary Hagstrom využívají ladicí mechaniky s převodem 18:1 nebo 15:1 vlastní konstrukce, která zajišťuje přesně ladění. U modelů Viking a série baskytar HB používáme mechaniky s převodem 17:1.

Dřevo Resinator

Resinator Wood

Resinato je dřevěný kompozit, který má zároveň rovnoměrnější hustotu a je stabilnější než jakýkoliv jiný dřevěný produkt. Tyto charakteristiky eliminují slepá místa, která se občas vyskytují u standardních hmatníků. Resinator má konkrétní zvuk podobný vysoce kvalitnímu ebenu, ale bez problémů, které jsou pro eben obvyklé. Poskytuje stabilní a čistý tón a také přidává harmonické tóny, které jedinečně vykreslují každou notu. Stejně jako výztuhový prut H-Expanderä i dřevo Resinatorä se významně podílí na unikátním zvuku Hagstrom.

Body: Canadian maple, full resonance, arched, laminated
Neck: Canadian maple, glued
Nut: Graphtech Black Tusq XL, 43 mm width
Fingerboard: Resinator™ Wood with big Pearloid Block inlays
Frets: 21 Medium Jumbo Frets
Machine Heads: Hagstrom Design 18:1 transmisson
Scale: 24,75“/628 mm
Pickups: 2x HJ50 Humbucker
Control elements: Volume/Tone (each for neck / bridge pickup), 3-way pickup selector switch (Neck / both / Bridge)
Bridge: Jimmy Ebony Bridge with trapeze tailpiece

Optional:
Hagstrom Case HSC56
Hagstrom Bag: HSBGE26

Doplňkové parametry

Kategorie: Elektrické kytary
Hmotnost: 4.8 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: