HAGSTROM H8II, Black Gloss, 8-string

Kód: HSH8209
Neohodnoceno
Značka: HAGSTROM
26 590 Kč 21 975,21 Kč bez DPH
do 5ti dnů
Můžeme doručit do:
25.7.2024

Elektrická osmistrunná baskytara

Detailní informace

Detailní popis produktu

Když přijde řeč na 8mi strunné baskytary, většině lidí s vybaví právě značka Hagstrom.  Je to proto, že Hagstrom byla první značkou, která masově vyráběla 8strunnou verzi: H8. Na konci šedesátých let nespočet ikon beatu a hard rocku intenzivně experimentovalo a jedinečný zvuk H8 používal jako basový základ pro psychedelické i běžné songy. Model H8 nejenže přežil tuto experimentální éru šedesátých let, ale rychle se stal nadčasovým nástrojem. S H8-II řady RetroScape přináší Hagstrom autentické nové vydání této legendární 8 strunné basy, která byla původně vydána v roce 1967. Jinými slovy, její mimořádně silný a jiskřivý zvuk je zpět!

Čím je H8-II tak výjimečná? Oktávový zvuk vysokých strun je prostě dokonalý. Úzký krk, příjemný 8strunná kobylka (struna vedou skrz tělo) a kratší menzura výrazně přispívají k dokonalému zvuku párových strun. Hagstrom zkonstruoval speciální humbuckery „Dyna-Rail“ a lze je rozdělit do režimu single-coil. Slavný výztuhový prut „H-Expander“ zajišťuje dokonalou pevnost krku navzdory podstatně vyššímu napětí osmi strun. Přispívá také k vynikajícímu sustainu. Díky vestavěným posuvníkům můžete aktivovat a deaktivovat jednotlivé snímače. Tělo má původní dvojitý výřez pro pohodlný přístup k nejvyšším polohám.

H-Expander

H-Expander

Všechny elektrické i basové kytary Hagstrom jsou vybaveny naším patentovaným výztuhovým prutem H-Expanderä. Poskytuje vyvážené pnutí nejen na obou koncích krku, ale i po celé jeho délce. Pevná a lehká slitina umožňuje velmi nízký dohmat a úzký krk, což jsou dva faktory, které firmě Hagstrom vynesly reputaci značky, která má nejrychlejší krky. Výztuhové pruty H-Expanderä nejen poskytují dokonalou stabilitu krku, ale rovněž přispívají k jedinečnému zvuku kytar Hagstrom. Delší sustain a kulatý attack jsou jedny z charakteristik, které H-Expanderä dodává zvukové esenci kytar Hagstrom.

 

Ladicí mechanika Hagstrom

Guitar Tuning Peg

Kytary Hagstrom využívají ladicí mechaniky s převodem 18:1 nebo 15:1 vlastní konstrukce, která zajišťuje přesně ladění. U modelů Viking a série baskytar HB používáme mechaniky s převodem 17:1.

Hmatník Resinator

Resinator Wood

Resinator je dřevěný kompozit, který má zároveň rovnoměrnější hustotu a je stabilnější než jakýkoliv jiný dřevěný produkt. Tyto charakteristiky eliminují slepá místa, která se občas vyskytují u standardních hmatníků. Resinator má konkrétní zvuk podobný vysoce kvalitnímu ebenu, ale bez problémů, které jsou pro eben obvyklé. Poskytuje stabilní a čistý tón a také přidává harmonické tóny, které jedinečně vykreslují každou notu. Stejně jako výztuhový prut H-Expanderä i dřevo Resinatorä se významně podílí na unikátním zvuku Hagstrom.

Parametry:

Tělo: Double Cutaway Design - věrný původnímu designu z roku 1967
Plně mahagonová konstrukce
Barva: Černý lesk
Krk: Šroubovaný, kanadský platan - profil „C“
Prut H-Expander ™ Truss
Vícevrstvá vazba
Hmatník / matice
Hmatník Resinator / 30,75 ”
(781 mm) Měřítko
perleťové tečky
21 pražců Medium  Jumbo / poloměr 15 ”
GraphTech černá matice Tusq / šířka 40 mm
Snímače: 2 x Hagstrom Dyna-Rail Humbucker
1 x ovládání hlasitosti s globálním rozdělením cívky Push / Pull
Master Přepínač  vedle horního rohu těla
Kobylka: Hagstrom nastavitelný 8strunný můstek String-Through Body
4x Hagstrom 22: 1 hlavy strojů Chrome
4x Hagstrom 18: 1 Chrome stroj hlavy
Volitelné pouzdro Hag / taška Hag: (Pouzdro: HSCB60, Bag: HSBGB40)
 
 
Struny: 1 - G 0,040, 2 - G 0,015 (oktáva), 3 - D 0,055, 4 - D 0,025 (oktáva), 5 - A 0,070, 6 - A 0,040 (oktáva), 7 - E 0,090 , 8 - E 0,052 (oktáva)
 
 
Volitelný obal:
 
Kufr Hagstrom: HSCB60
Gig bag Hagstrom: HSBGB40 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Elektrické baskytary
Hmotnost: 4.2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: