HAGSTROM Fantomen, Tobacco Sunburst

Kód: HSFANTOMEN18
Neohodnoceno
Značka: HAGSTROM
26 590 Kč 21 975,21 Kč bez DPH
Na dotaz
Elektrické kytara

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hagstrom Fantomen Ltd. Metallic Black

Spolupráce mezi designérským týmem Hagstrom a švédskou kapelou Ghost vyústilo v řadu Fantomen (Švédsky "Fantom"), která přenáší legendární hratelnost a technickou výjimečnost kytar Hagstrom do nového království. Začalo to elegantním a asymetrickým mahagonovým tělem, ke kterému je připevnen mahagonový krk pomocí klasické čepové spojnice. Fantomen využívá výztuhového prutu H-Expander a hmatníku Resinator, které poskytují dokonalou stabilitu hry a optimální tonální prostředí. Všechny komponenty dohromady vytvářejí neskutečně stabilní, resonantní a citlivý sonický základ. Barevné provedení: White Gloss

Ostrý attack a větší sustain

S relativně tenkým, 3,5 cm silným tělem, je Fantomen skvěle vyvážený a překvapivě lehký. Menzura 648 mm poskytuje lehce ostřejší attack a větší sustain než klasická menzura 629 mm. Spojnice krku a těla poskytuje neomezený přístup ke všem 22 pražcům, což se hodí všem virtuózním hráčům.

Obrovská paleta zvuků

Naším cílem bylo vybavit Fantomen elektronikou, která umožní různorodou tonální paletu od klasických, vintage barev až po křiklavou, kovovou jiskrnost. Spolupracovali jsme se švédským mistrem přes snímače Johanem Lundgrenem, jehož snímače používají umělci jako Martin Hagström z Meshuggah. Lundgren doporučil dva různé humbuckery: No. 2 u krku a No. 5 ke kobylce. Výsledkem je nesmírně expresivní paleta zvuků, od jemných, vřelých tónů po ostrý a dynamický zvuk, který uspokojí i ty nejextrémnější kytaristy. Oba snímače lze rozpojit do single coilů pomocí push/pull spínačů zabudovaných do knobů Tone, takže dostanete ještě větší tonální flexibilitu. Tahle kytara prostě může hovořit mnoha různými hlasy.

Na podiu s Ghost

Fantomen můžete už dnes na podiu vidět u kapely Ghost. Ale nemusíte být Nameless Ghoul (pět ze členů kapely nosí tuhle masku), abyste na jednu hráli. A můžete si být jisti, že kytara Fantomen, kterou seženete u svého dovozce, bude úplně stejná jako kytary, na které hrají Ghost.

H-Expander

H-Expander

Všechny elektrické i basové kytary Hagstrom jsou vybaveny naším patentovaným výztuhovým prutem H-Expanderä. Poskytuje vyvážené pnutí nejen na obou koncích krku, ale i po celé jeho délce. Pevná a lehká slitina umožňuje velmi nízký dohmat a úzký krk, což jsou dva faktory, které firmě Hagstrom vynesly reputaci značky, která má nejrychlejší krky. Výztuhové pruty H-Expanderä nejen poskytují dokonalou stabilitu krku, ale rovněž přispívají k jedinečnému zvuku kytar Hagstrom. Delší sustain a kulatý attack jsou jedny z charakteristik, které H-Expanderä dodává zvukové esenci kytar Hagstrom.

Lepený krk

Set Neck

Hagstrom používá ve svých kytarách několik typů spojů krku. Náš recept na lepený krk je klasický a časem prověřený spoj Mortise & Tenon, který nejefektivněji přenáší energii strun z krku do těla, a lze ho najít spíše jen na dražších nástrojích na zakázku. Tým zkušených a zapálených řemeslníků ručně vyřezával každý spoj a tím zajišťoval dokonalé zpracování této tradiční techniky, kterou preferují celé generace kytarářů.

Ladicí mechanika Hagstrom

Guitar Tuning Peg

Kytary Hagstrom využívají ladicí mechaniky s převodem 18:1 nebo 15:1 vlastní konstrukce, která zajišťuje přesně ladění. U modelů Viking a série baskytar HB používáme mechaniky s převodem 17:1.

Dřevo Resinator

Resinator Wood

Resinato je dřevěný kompozit, který má zároveň rovnoměrnější hustotu a je stabilnější než jakýkoliv jiný dřevěný produkt. Tyto charakteristiky eliminují slepá místa, která se občas vyskytují u standardních hmatníků. Resinator má konkrétní zvuk podobný vysoce kvalitnímu ebenu, ale bez problémů, které jsou pro eben obvyklé. Poskytuje stabilní a čistý tón a také přidává harmonické tóny, které jedinečně vykreslují každou notu. Stejně jako výztuhový prut H-Expanderä i dřevo Resinatorä se významně podílí na unikátním zvuku Hagstrom.

Snímače Lundgren

Lundgren Pickups

Spolupracovali jsme se švédským mistrem přes snímače Johanem Lundgrenem, který vyráběl snímače třeba pro Martina Hagströma z Meshuggah. Jeho snímače pokrývají neuvěřitelně expresivní rozpětí zvuků - od hladkých a vřelých tónů po ostré a dynamické, které uspokojí i hráče nejextrémnějších stylů.

 

Hagstrom Fantomen parametry:

 

Tělo

Materiál: Mahagon

Lemování: vícevrstvé

Styl: jeden výřez, asymetrický design

 

Krk

Materiál: Mahagon

Spojení: Lepené

Výztuha: H-Expander™

Hmatník/nultý pražec

Materiál: Resinator™

Poziční značky: perleťové obdélníky Hagstrom

Rádius hmatníku: 15"

Pražce: 22 Medium Jumbo

Menzura: 25.5" / 648 mm

Nultý pražec: Graph Tech™ Black Tusq XL

Šířka: 43 mm

 

Elektronika

Snímač u krku: Lundgren Design AlNiCo-2 No. 2 Humbucker

Snímač u kobylky: Lundgren Design AlNiCo-5 No. 5 Humbucker

Přepínač snímačů: 3 polohový kloubový

Ovládání: 2 x Volume s R/C zapojením, 2 x Tone s Push-Pull rozpínáním snímačů

 

Hardware

Ladicí mechanika: Hagstrom 18:1 Die Cast

Struník: Stoptail Bridge Long Travel Tune-O-Matic Roller Bridge

Struny: D'Addario (10-46)

 

Vhodná pouzdra:

Pevný kufr: Hagstrom Case C47

Gig bag: Hagstrom Bag E19

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Elektrické kytary
Hmotnost: 4 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: