RODE RODECaster Pro

Kód: MROD210
Neohodnoceno
Značka: RODE
12 390 Kč 10 239,67 Kč bez DPH
do 5ti dnů
Můžeme doručit do:
3.6.2024

Podcastové produkční studio,4 XLR In,BT,TRRS,USB, Aphex Processing

Detailní informace

Detailní popis produktu

RØDECaster Pro je plně integrované, podcastové produkční studio pro čtyři mikrofony s možností Bluetooth, TRRS a USB připojení obsahující sadu funkcí navržených speciálně pro podcasting.

 • 4 mikrofonní vstupy XLR
 • 8 programovatelných padů pro spouštění audiosamplů (jingly, efekty apod)
 • Mix-minus* – okamžitá možnost hovorů pomocí telefonu nebo volacích aplikací
 • TRRS, USB a Bluetooth™ konektivita
 • Profesionální Class A obvody a processing firmy APHEX
 • Snadný záznam na kartu microSD nebo pomocí USB na libovolný nahrávací SW
 • Kompresor, limiter, de-esser a noise-gate na vstupech
 • Funkce Ducking a Auto Setup
 • Přednastavené presety pro různé typy mikrofonu, či barvy hlasů
 • 4 sluchátkové výstupy a výstup pro reproduktory
 • Multikanálové nahrávání přes USB výstup: stereo mix + jednotlivé kanály (od verze firmware 1.1.0)
 • Možnost multitrackového záznamu přímo na microSD kartu bez nutnosti připojeného počítače (od verze firmware 1.2.0)

RØDECaster Pro je revoluční konzole “vše v jednom”, která přináší novou úroveň jednoduchosti a profesionality při produkci podcastů.

Bez ohledu na to, zda právě začínáte, nebo jste již zkušený broadcastrový profesionál, RØDECaster Pro je vše, co potřebujete pro produkci podcastů, protože kombinuje jedinečnou sadu funkcí navržených speciálně pro podcasting.

Žádná jiná konzola neobsahuje všechny tyto funkce. Jedná se o neuvěřitelnou technologii a jednoduchost v jednom balení.  RØDECaster Pro je odpovědí na otázku: Jak snadno vytvořit profesionální zvukový podcast? Zde je podrobnější pohled na funkce.

4 XLR mikrofonní vstupy

Pomocí čtyř kvalitních XLR mikrofonních vstupů, každý s 48V fantomovým napájením, můžete rychle připojit mikrofony pro vás a vaše hosty. Díky automatickému nastavení úrovně a záznamu na paměťovou kartu microSD připojenou k zařízení, můžete nahrávat své první podcasty během několika minut po vyjmutí RØDECaster Pro z krabice. Uložené tovární předvolby pro různé mikrofony poskytují dokonalý zvuk jedním stisknutím tlačítka.

8 padů pro spouštění zvukových samplů, jinglů a FX

RØDECaster Pro je vybaven 8 programovatelnými a podsvícenými pady pro okamžité spouštění efektů, hudby, zvukových samplů, potlesku či reklam a tím dodá vašemu vysílání punc profesionality. Nahrání a přiřazení zvuku je přitom velmi snadné – buď přímo z libovolného audio vstupu nebo jednoduchým „Drag'n'Drop“ přetažením souborů z počítače pomocí dodaného softwaru. Jako bonus lze vybrat požadovanou barvu pro jednotlivé pady, což pomůže při orientaci mezi samply.

Telefonní hovory bez ozvěn

Máte vzdáleného hosta, s kterým chcete udělat rozhovor? Jednoduše k RØDECaster Pro připojte telefon přes Bluetooth nebo pomocí kabelu TRRS. Technologie Mix-minus* automaticky zabráni nežádoucím ozvěnám ve vysílání a vy se tak můžete bezpečně soustředit na rozhovor s vědomím, že váš zvuk je stále křišťálově čistý, aniž byste museli vytvářet složité směrování signálu nebo zbytečně propojovat kabely dalších zařízení.

Konektivita

Kromě možnosti uskutečnit telefonní rozhovor bez nepříjemných ozvěn lze bohatou konektivitu (Bluetooth, TRRS a USB) využít např. k přehrávání předem nahraných rozhovorů, přehrávání hudby nebo jakéhokoli jiného zvuku, který se vám líbí. U každého kanálu jsou k dispozici intuitivní předvolby pro optimalizaci zvuku, ať už je zdrojem hudba, řeč nebo telefonní hovor.

Předzesilovače třídy A

Použité předzesilovače a výstupní obvody Class A, kterými je RØDECaster Pro vybaven, se bez nadsázky mohou kvalitou rovnat těm, které se nacházejí na nejlepších vysílacích konzolích za stovky tisíc dolarů. Předzesilovače třídy A mají mnohem čistší strukturu zesílení s nižší úrovní zkreslení a poskytují neuvěřitelně čistý signál s nízkým šumem.

 APHEX® On board

O zpracování signálu se starají legendární patentované zvukové procesory, APHEX Aural Exciter ™ a APHEX Big Bottom ™, které zaručí, že váš zvuk bude mít bohatou a teplou barvu, jako z produkce profesionálních studií. Pracovat tak můžete s vícestupňovou dynamikou, jako je kompresor, limiter, de-esser a noise gate, high-pass filtrem, nebo využívat funkci Ducking známou z profesionálních vysílacích stanic, kdy hlasitost hostitelského kanálu (kanál 1) automaticky přepíná hlasitost ostatních kanálů, což ocení především moderátor pro udržení tématu rozhovoru. Třešničkou na dortu je pak automatické nastavení úrovní vstupů, což jenom dokresluje jednoduchost a uživatelskou přívětivost zařízení.

Intuitivní presety a uživatelská zkušenost

Model RØDECaster Pro je vybaven přednastavenými chytrými presety, které lze použít jak na mikrofonní vstupy, tak i na vstupy pro přehrávání hudby. Pomocí dotykového displeje snadno přiřadíte vhodný preset pro různé typy mikrofonu, které použijete a barvu hlasu, kterou disponují mluvčí (hluboký, střední nebo vysoký / měkký nebo silný).  Je zcela na vás, zda použijete vestavěné inteligentní efekty, které dodají vašemu hlasu i hlasům vašich hostů působivé a bohaté zabarvení.

4 sluchátkové výstupy a výstup pro reproduktory

Přístroj RØDECaster Pro je vybaven čtyřmi vysoce výkonnými výstupy pro sluchátka s použitím diskrétních obvodů pro čistotu a prezenci signálu, každý s vlastní úrovní hlasitosti. Přepínatelný sluchátkový limiter pak chrání sluch před nežádoucími špičkami ve zvuku. Dva TRS výstupy pro reproduktory nabízí kvalitní poslech při monitoringu nebo je lze využít pro připojení do PA systému v případě živého podcastu za účastí diváků.

Nahrávání pomocí karty microSD ™ nebo DAW

RØDECaster Pro funguje jako samostatná jednotka, takže již několik minut po vybalení z krabice je provozuschopný a může začít zaznamenávat podcast přímo na kartu microSD. Pomocí USB lze RØDECaster Pro připojit k počítači a využívat ho jako USB audio rozhraní. To znamená, že můžete nahrávat svůj podcast do svého oblíbeného DAW nebo libovolného nahrávacího softwaru.

Multitrackový záznam

Od firmwarové verze 1.1.0 RØDECaster Pro nabízí možnost multitrackového záznamu - celkem 14 stop do záznamového softwaru počítače prostřednictvím výstupu USB:

·         2 stopy (stereo L/R) "live mix" 

·         Mono stopu pro každý ze čtyř mikrofonních vstupů

·         2 stopy (stereo L/R) pro USB připojení

·         2 stopy (stereo L/R) pro 3,5 mm TRRS

·         2 stopy (stereo L/R) pro Bluetooth připojení

·         2 stopy (stereo L/R) pro zvukové efekty

Pro aktivaci multirackového výstupu stačí jednoduše otevřít ‘Advanced’ nastavení v sekci ‘Hardware’ na dotykovém display RØDECaster Pro a odtud zvolit požadované nastavení. U všech kanálu máte na výběr záznam před nebo po efektech. Stereo mix záznam se pořád také zaznamenává na kartu microSD.  

 

*Mix-minus je maticový mixér, kde jeden výstup mixu zahrnuje všechny vstupy kromě toho, s nímž je spojen. (výstup je kompletní mix, mínus jeden vstup.) V systému 8in/8out by se např. výstup 1 skládal z mixu sedmi vstupů 2-8, výstup 2 z mixu vstupů 1 a 3-8 atd. Každý výstup mixéru tedy obsahuje vše kromě přidruženého vstupu – z toho odvozen název Mix-minus. Systém se používá k zabránění ozvěn nebo zpětné vazby zejména ve zvukových systémech pro vysílání.

Doplňkové parametry

Kategorie: Mixážní pulty
Hmotnost: 2.85 kg
catalog_category: Streaming, Youtube, Podcast > Mixážní a vysílací pulty
elicence: ne
brand: RODE > Audio rozhraní
Připojení k počítači: USB
Konstrukce: DESKTOP
Zpracování signálu: DIGITAL
Motorizované fadery: NE
Ovládání po WiFi / LAN: NE
SD Card záznam / playback: STEREO

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: