PRESONUS Central Station PLUS

Kód: FPRE006
Neohodnoceno
Značka: PRESONUS
13 990 Kč 11 561,98 Kč bez DPH
do 5ti dnů
Můžeme doručit do:
25.7.2024

Monitoring kontroler, analogové a digiální in/out, dálkové řízení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Central Station je pasivní kontroler pro monitoring, určený pro moderní digitální nahrávací studia.

  • Pět vstupů a tři výstupy pro připojení více monitorů
  • Čistá pasivní signální cesta, monitorování tak není jakkoliv zkresleno
  • Vysoce kvalitní komponenty a výsledky za rozumnou cenu

Central Station je profesionální zařízení pro monitoring, určený pro moderní digitální nahrávací studia.


Central Station nabízí tři stereo páry analogových vstupů, které umožňují přepínat mezi třemi zdroji signálu  jako například DAW, mix, CD/DAT/Tape přehrávač nebo klávesy/samplery. Dva z těchto stereo párů jsou řešeny jako symetrické TRS vstupy a třetí je v provedení RCA s regulací vstupní citlivosti.

Kromě analogových vstupů ale nabízí i dva digitální vstupy S/PDIF koaxial a TOSLINK, které jsou vybaveny D/A převodníky s konverzí 24-bit/192kHz. Díky nim můžete přímo připojit a monitorovat DAW a CD/DAT výstup a porovnávat ho s analogovým signálem, a to ve stejné profesionální kvalitě. Převodníky poskytují nejvyšší možnou zvukovou kvalitu s dynamickým rozsahem přes 117 dB a se špičkovými analogovými obvody.

Central Station poskytuje tři sety monitorovacích výstupů, každý s pasivním nastavením úrovně. Monitorovací sekce nabízí MUTE, DIM a MONO přepínače. Central Station navíc obsahuje CUE výstup, který lze směrovat do sluchátek nebo do samostatného linkového výstupu.

Čistě pasivní signálová cesta

Pro dosažení maximální zvukové kvality Central Station nepoužívá v hlavní signálové cestě žádné operační zesilovače nebo integrované obvody, který by mohly přidávat šum, zabarvovat zvuk, zkreslovat nebo jinak ovlivňovat zvuk. Směrování signálu je dosaženo pomocí 34 miniaturních mechanických relé (místo aktivních IO), což umožňuje dokonalé zachování  zvuku. Central Station používá nejkvalitnější pasivní součástky obsahující metal-film rezistory s 1% tolerancí, multi-element potenciometry a odolné konektory.


Metering

Central Station zobrazuje úroveň signálu prostřednictvím velmi rychlých LED sloupcových displejů, každý složený z 30 samostatných LED a se zobrazováním špiček a clipu. Navíc lze pomocí tlačítek nulovat peak/hold a přepínat mezi dBu a dBfs.

Talkback

Central station má zabudovaný Talkback mikrofon, který je směrován do CUE výstupů a který umožňuje komunikaci mezi hudebníky a zvukovou režií. Kromě zabudovaného mikrofonu lze použít i externí mikrofon, a to díky XLR vstupu na zadním panelu. Když je Talkback aktivní, CUE mix je automaticky ztlumen pro snadnější komunikaci.


CSR-1 Central Station Remote Control

Central Station lze dálkově ovládat pomocí CSR-1 kontroleru, který je dodáván spolu s Central Station Plus a který se připojuje pomocí 15-pin konektoru. Umožňuje ovládat Volume, Talkback, Mute, přepínání vstupů a výstupů a dalších funkcí. Můžete tak nechat Central Station zabudovaný v racku spolu s dalším vybavením a ovládat jej pohodlně a flexibilně.

Doplňkové parametry

Kategorie: Studio
Hmotnost: 3.87 kg
catalog_category: Studio > Monitor management
elicence: ne
brand: Presonus > Monitoring > Monitor management
Počet sluchátkových výstupů: 2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: