IK MULTIMEDIA UNO Synth

Kód: SIKM075
Neohodnoceno
Značka: IK MULTIMEDIA
4 190 Kč 3 462,81 Kč bez DPH
Na dotaz

Programovatelný kompaktní analogový syntetizér

Detailní informace

Detailní popis produktu

UNO Synth je snadno programovatelný analogový monofonní syntetizér s velkou škálou funkcí a ve velmi kompaktním provedení.

 • Čistě analogová audio cesta, obsahující 2 VCO, generátor šumu, rezonanční multimode VCF a VCA
 • 2 nezávislé VCO s pilou, trojúhelníkem, impulsními průběhy s plynule proměnlivým tvarem včetně PWM čtvercový signál plus samostatný generátor bílého šumu
 • Dvojnásobný analogový rezonanční OTA filtr s LPF, HPF a BPF
 • Dvojstupňové uživatelské zkreslení vstupního filtru umožňuje dosáhnout klasického saturovaného synth zvuku, od jemného zabarvení až po agresivní zkreslení
 • LFO s průběhem sinus, trojúhelník, čtverec, horní pila, dolní pila, náhodný a sample-and-hold pro modulaci Pitch, Filter, Amp
 • AD (Filter) + AR (Amp) obálky (plná ADSR kontrola skrze MIDI CC nebo software editor)
 • 40 ovládacích prvků s LED indikaci
 • 100 presetů
 • Arpegiátor s 10 režimy a 4 oktávami
 • Real-time a step edit (16-step) sekvencer s 20 automatizovatelnými parametry
 • Multi-touch 27 klapková chromatická nebo nastavitelná klaviatura s 13 stupnicemi
 • Sync Delay s 5 efekty
 • Self-tune a Auto-tune kalibrace
 • USB MIDI a 2.5mm jack MIDI IN/OUT (včetně kabelů)
 • Audio vstup pro zřetězení s dalšími audio zařízeními bez potřeby mixu
 • Mac/PC/iOS editor
 • Kompletní MIDI implementace s ovládáním všech parametrů pomocí MIDI CC
 • Bateriové (4xAA) nebo USB napájení
 • Kompaktní (25,6 x 15 x 5 cm) a lehký (400g)
 • Navržen a vyráběn v Itálii

Nekompromisní analogový syntetizér pro každého 

UNO Synth je snadno programovatelný analogový monofonní syntetizér s velkou škálou funkcí a ve velmi kompaktním provedení. Umožňuje snadno vytvářet velmi pokročilou syntézu pro náročné aranže. 

UNO Synth v sobě spojuje dvacetileté zkušenosti společnosti IK Multimedia ve vývoji softwaru a hardwaru se zkušenostmi italského tvůrce syntezátorů Soundmachines a synth guru od IK, Erika Nordlandera (který stojí za uznávanými synthy jako např. Alesis Andromeda). Výsledkem je nekompromisní nástroj s masivním analogovým zvukem a zároveň s praktickou programovatelností a pokročilými funkcemi za bezkonkurenční cenu. 

Dny kompromisu skončily. Nyní může každý vlastnit skutečný analogový syntetizér s profesionálním zvukem. 

UNO Synth se pyšní výrobou přímo v italském výrobním závodě společnosti IK, aby zajistila nejvyšší standard kvality. Stejně jako většina hardwarových produktů IK je UNO Synth vyráběn kombinací nejmodernějších automatických strojů a zkušebních systémů společnosti IK a jemného, renomovaného italského řemeslného umění. 

Zkušení synth profesionálové a začátečníci si zamilují vysoce kvalitní čistě analogovou zvukovou cestu a ultrakompaktní provedení. S klasickými i moderními synth zvuky okamžitě po ruce, vykouzlí UNO Synth úsměv na tváři fanouškům každého hudebního žánru. 

Milovníci elektronické hudby nebo první uživatelé syntezátoru velmi rychle ocení tento cenově dostupný a snadno použitelný nástroj, a to i v případě, že mají analogový syntetizátor nebo jeho programování v rukou poprvé. Díky svým předvolbám a snadno ovladatelné klávesnici s volitelnými stupnicemi a arpegiátorem je UNO Synth dokonalou branou do světa syntetizátorů.  

 

Skvělý analog 

Pod miniaturním obalem se skrývá silný, hutný a bohatě znějící syntézní jádro s čistě analogovou zvukovou cestou, srovnatelnou s profesionálními syntezátory, které stojí mnohem víc. 

 • Čistě analogová audio cesta, obsahující 2 VCO, generátor šumu, rezonanční multimode VCF a VCA
 • 2 nezávislé VCO s pilou, trojúhelníkem, impulsními průběhy s plynule proměnlivým tvarem včetně PWM čtvercový signál plus samostatný generátor bílého šumu
 • Dvojnásobný analogový rezonanční OTA filtr s LPF, HPF a BPF
 • Dvojstupňové uživatelské zkreslení vstupního filtru umožňuje dosáhnout klasického saturovaného synth zvuku, od jemného zabarvení až po agresivní zkreslení
 • LFO s průběhem sinus, trojúhelník, čtverec, horní pila, dolní pila, náhodný a sample-and-hold pro modulaci Pitch, Filter, Amp a průběžných oscilátorových vln včetně PWM

 Toto vysoce flexibilní syntezátorové jádro vyniká nejen v produkci bohatých, hřejivých, rázných, hlubokých basových zvuků, které jsou základem vysoce kvalitního monofonního syntezátoru, je ale také dokonale navržen tak, aby přinesl širokou zvukovou paletu leadů, arpů, sekvencí, přechodů a efektů. 

Ačkoli je UNO Synth monofonní, jeho dva nezávislé oscilátory mohou být naladěny rozdílně, aby generovaly zajímavé zvuky. Pulzně šířkové modulace každého oscilátoru umožňuje jedinému oscilátoru znít jako dva, zatímco druhý oscilátor může být naladěn na oktávu nebo interval pro pokročilé modulární styly těch nejlepších klasických syntetizátorů. 

Čistě analogový filtr přináší teplo, hloubku a hutnost, které očekáváte od skutečného analogového syntezátoru. Multimodální rezonanční filtr může být použit pro jemnou tónovou modifikaci nebo agresivní rezonanční přechody. Zakázkový obvod pro zkreslení umožňuje snadné vytvoření moderních saturovaných tónů. A samozřejmě můžete modulovat filtr s obálkou filtru, LFO a příslušnými tlačítky, stejně jako jej automatizovat v sekvenceru nebo externím MIDI kontroleru. 

Vestavěný zpožďovací efekt, synchronizovaný s tempem, dále rozšiřuje zvukovou paletu a typ zvuků, které může generovat, přidává hloubku arpegiu nebo sekvenčním vzorům.  

 

Snadné ovládání s výkonným programováním 

UNO Synth je dodáván se 100 předvolbami (80 je plně přepisovatelných), takže je připraven hrát přímo po rozbalení z krabice. Každá předvolba zahrnuje nejen naprogramovaný zvuk, ale také přidružené arpegio a sekvenci pro ještě lepší hudební výraz a zvukový výkon. 

Díky tomu je pro každého snadné najít dokonalý zvuk a začátečníci i profesionálové budou mít skvělé inspirativní výchozí body, aby mohli pracovat s UNO Synth rychleji a produktivněji. 

Na horním panelu UNO Synth je k dispozici více než 40 ovládacích prvků, které poskytují přímý přístup k parametrům v reálném čase pro okamžitou úpravu zvuku bez hlubokých menu, které je nutné procházet. Navíc je k dispozici Mac/PC editor, který plně ovládá UNO Synth z počítače a který umožní programování, ukládání a správu neomezeného počtu předvoleb. 

Univerzální klaviatura s multi-touch dotykovými klávesami nabízí více než dvě oktávy pro ovládání zvuku jako chromatická klaviatura nebo jako předdefinovaná klaviatura. S výběrem 13 dostupných stupnic můžete vždy ladit s vaším projektem nebo se inspirovat ze stupnic v novém stylu. Multifunkční vestavěný arpegiátor s 10 různými režimy arpegio a 4-oktávovým rozsahem dává radost ze hry pro klávesáky i „neklávesáky“. 

Klaviatura UNO Synth také zastupuje funkci ovládacího prvku pro úpravu vestavěného sekvenceru. Sekvence mohou být naprogramovány jak v reálném čase, tak v krocích a zahrnují až 20 parametrů pro každý krok, což dělá sekvenční program mezi nejsilnější ve své třídě. 

K dispozici je také pět modulací (Dive, Scoop, Vibrato, Wah a Tremolo), které dále zvyšují úroveň zvuku UNO Synth v reálném čase. Tyto funkce dodávají okamžitý dynamický výraz, který přivádí analogové syntézy k životu stejně jako nejpokročilejší hráči.  

 

Přenosný, napájený bateriemi, pro tvorbu kdekoli 

Ultrakompaktní rozměry UNO Synth jej řadí mezi nejmenší monofonní syntezátory. Svou nízkou hmotností (pouze 400 g) a napájením z baterií (4xAA součástí dodávky) nebo napájecím zdrojem USB (power banky) nabízí UNO Synth všem hudebníkům svobodu vytvářet hudbu všude, aniž by byli vázání na nějaké konkrétní místo.  

 

Využitelný samostatně, s keyboardem nebo DAW  

Milovníci elektronické hudby nebo DJs mohou hrát s UNO Synth vždy a všude, když přijde inspirace. Vestavěný zvukový vstup umožňuje řetězové připojení dalších externích zvukových zařízení (např. drum machines), aby bylo možné je používat společně s UNO Synth bez potřeby dalšího mixu, což minimalizuje vybavení pro maximální přenositelnost.

Klávesáci a producenti jej mohou připojit k jejich preferovaném master keyboardu nebo jakémukoliv MIDI zařízení pomocí vestavěných portů MIDI In a Out a integrovat systém UNO Synth do svých live nebo studiových sestav jako velmi výkonný a všestranný analogový zvukový modul. Díky zabudovanému portu MIDI USB se systém UNO Synth integruje přímo s DAW nebo jinými zvukovými nástroji, které běží na počítačích Mac / PC nebo mobilních zařízeních, aniž byste museli mít další hardware, jako jsou např. MIDI převodníky.  

Doplňkové parametry

Kategorie: Syntezátory
Hmotnost: 0.8 kg
catalog_category: Hudební nástroje > Klávesové nástroje > Moduly
elicence: ne
brand: IK Multimedia > Syntezátory
Analog / Digitál: ANALOG
Provedení: DESKTOP
Počet hlasů: 1
Počet presetů: 100
Multitimbrál: NE
Počet vzorků: 5
Sampling: NE
USB Host: ANO
USB MIDI: ANO
USB Audio: NE
MIDI (DIN): ANO
CV: NE
Gate: NE

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: