IK MULTIMEDIA iRig Acoustic Stage

Kód: SIKM847
Neohodnoceno
Značka: IK MULTIMEDIA
2 490 Kč 2 057,85 Kč bez DPH
Na dotaz

Mobilní systém pro ozvučení akustické kytary

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vyspělý mikrofonní systém pro akustickou kytaru

Sejmout zvuk akustické kytary bez klasického mikrofonu na stativu tak, aby zněla přirozeně jako při přímém poslechu, je velmi problematické. Signál z piezo nebo elektromagnetického snímače postrádá bohatost a tonální barvu nástroje. A vzácnější řešení s interním mikrofonem je zase náchylnější ke zpětné vazbě. Z tohoto důvodu IK vyvinul mikrofonní systém iRig Acoustic Stage, který se snaží o nejpřirozenější zvuk studiové kvality bez náchylnosti ke zpětné vazbě a zároveň v sobě integruje rozhraní pro počítač nebo mobilní zařízení.
 
iRig Acoustic Stage nabízí krásný a bohatý zvuk vaší akustické kytary, jako kdybyste ji snímali ve studiu, a zároveň vám nechává volnost pohybu. Využívá k tomu patentovaný revoluční mikrofonní systém. Ten se skládá z kompaktního MEMS mikrofonu, řízeného předzesilovače s DPS jednotkou, která mj. umožňuje EQ kalibraci a eliminaci zpětné vazby. Mikrofon se umisťuje klipem na akustický otvor kytary a snímá tak veškerou akustiku, včetně dalších harmonických a jemných zvukových nuancí, což u tradičních snímačů chybí.
 
Spolupráce mezi mikrofonem a 32-bit digitálním předzesilovacím systémem založeném na DSP jednotce poskytuje úžasně bohatý zvuk s kompletním spektrem, jaký jste na podiu ještě neslyšeli. iRig Acoustic Stage analyzuje příchozí signál z kytary – jak celkový zvuk a nuance nástroje, tak techniku hry – a vytváří optimální tónový profil nástroje k dosažení teplého, kulatého a vyrovnaného zvuku. Tónový profil může být rozšířen pomocé 6 presetů, v závislosti na dané situaci. iRig Acoustic Stage poskytuje 3 presety pro nástroje s kovovými strunami – přirozený, teplý a jasný – a ty samé, ale optimalizované pro nylonové struny.
 
iRig Acoustic Stage je z výroby kalibrovaný tak, aby zněl skvěle s většinou kytar. Přesto můžete přizpůsobit nastavení a zkalibrovat iRig Acoustic Stage a optimalizovat tak celkovou odezvu DSP speciálně pro vás nástroj a dosáhnout tak co nejautentičtějšího zvuku.
 
iRig Acoustic Stage také zahrnuje AUX vstup a ovládání hlasitosti MIX. Tento vstup je určen pro připojení zabudovaného snímače. To se hodí zejména na neobvykle hlučném pódiu, kdy může i se zapnutou funkcí Cancel Feedback docházet ke zpětné vazbě. Díky mixu si můžete nastavit vyhovující poměr mikrofonu vs. snímače a dosáhnout tak nejlepšího výsledku.
 
Hlavní rysy:
  • Vyspělý MEMS mikrofonní klip
  • Předzesilovač s DSP
  • 6,3mm AUX vstup pro kytarový snímač s regulací MIX
  • 6,3mm výstup
  • USB rozhraní pro záznam na PC nebo mobilním zařízení
  • Cancel Feedback pro eliminaci zpětné vazby (multifrekvenční)
  • 6 tónových presetů
  • Uživatelská kalibrace nástroje
  • Pro akustickou kytaru či ukulele s kulatým akustickým otvorem
  • Přepínač fáze
 
Kompletní specifikaci a další informace naleznete na stránkách výrobce.
 
Přečtěte si také recenzi IK Multimedia iRig Acoustic Stage od Mirka Píši pro portál MUSICstage.cz či recenzi od Martina Chrobáka psanou pro slovenský hudební časopis Nový Populár.
 
 
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Zvukové karty
Hmotnost: 0.38 kg
catalog_category: Mikrofony > Pro smartphony
elicence: ne
brand: IK Multimedia > Mikrofony

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: