HAGSTROM Super Swede, Tobacco Sunburst

Kód: HSSUSWEB18
Neohodnoceno
Značka: HAGSTROM
24 890 Kč 20 570,25 Kč bez DPH
do 5ti dnů
Můžeme doručit do:
25.7.2024
Elektrická baskytara

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jedním z posledních projektů Hagstromu před zastavením švédské produkce byla spolupráce mezi jejich hlavním kytarovým designérem Per-Åke Olssonem a Rutgerem Gunnarssonem, basistou švédské superskupiny ABBA. Výsledkem byl model Super Swede Bass, který Rutger využil během závěrečného severoamerického turné skupiny ABBA v září / říjnu 1979. Předtím, než Hagstrom ukončil produkci kytar ve Švédsku, bylo vyrobeno pouze 364 těchto basů a za ta léta se staly vyhledávaným sběratelským kouskem.

Nový model Super Swede Bass je autentickou replikou tohoto historického modelu z roku 1980, ovšem doplněným o vymoženosti 21 století. Hmatník Resinator® zvyšuje trvanlivost nástroje zvukovou průraznost. Struny jsou ukotveny na místě pomocí jednotlivých sedel připojených přímo k jediné masivní krční konstrukci, která poskytuje základ pro dlouhý, klavírní sustain. Zcela nové J-Quad humbuckery od Hagstromu byly představeny právě se Super Swede Bass. J-Quad snímače  kombinují nízkošumový výkon s širokou podporou plného tónového spektra.

H-Expander

H-Expander

Všechny elektrické i basové kytary Hagstrom jsou vybaveny naším patentovaným výztuhovým prutem H-Expanderä. Poskytuje vyvážené pnutí nejen na obou koncích krku, ale i po celé jeho délce. Pevná a lehká slitina umožňuje velmi nízký dohmat a úzký krk, což jsou dva faktory, které firmě Hagstrom vynesly reputaci značky, která má nejrychlejší krky. Výztuhové pruty H-Expanderä nejen poskytují dokonalou stabilitu krku, ale rovněž přispívají k jedinečnému zvuku kytar Hagstrom. Delší sustain a kulatý attack jsou jedny z charakteristik, které H-Expanderä dodává zvukové esenci kytar Hagstrom.

 

Ladicí mechanika Hagstrom

Guitar Tuning Peg

Kytary Hagstrom využívají ladicí mechaniky s převodem 18:1 nebo 15:1 vlastní konstrukce, která zajišťuje přesně ladění. U modelů Viking a série baskytar HB používáme mechaniky s převodem 17:1.

Hmatník Resinator

Resinator Wood

Resinator je dřevěný kompozit, který má zároveň rovnoměrnější hustotu a je stabilnější než jakýkoliv jiný dřevěný produkt. Tyto charakteristiky eliminují slepá místa, která se občas vyskytují u standardních hmatníků. Resinator má konkrétní zvuk podobný vysoce kvalitnímu ebenu, ale bez problémů, které jsou pro eben obvyklé. Poskytuje stabilní a čistý tón a také přidává harmonické tóny, které jedinečně vykreslují každou notu. Stejně jako výztuhový prut H-Expanderä i dřevo Resinatorä se významně podílí na unikátním zvuku Hagstrom.

Parametry:

Tělo: Mahagon
Krk: mahagon, profil „D“
Barva: Tobacco sunburst
Nultý pražec: GraphTech Black Tusq, šířka 40 mm
Hmatník: ResinatorTM s perleťovými bloky
Pražce: 20 pražců Medium Jumbo / poloměr 15 ”
Mechanika: Hagstrom 22: 1, chrom
Menzura: 34 ”(864 mm) 
Snímače: 2x Hagstrom Design J-Quad - Quad-stacked Humbucker
Ovládací prvky: 2x Volume, 1x Tone
Struny: D'Addario XL 170BT (0,45 - 0,107)
 
 
 
Volitelná pouzdra:

Pevný kufr HSCB70

Gig bag: HSBGB40 

 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Elektrické baskytary
Hmotnost: 3.2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: