HAGSTROM Siljan II, Dreadnought, White Gloss

Kód: HSSID2CEWH
Neohodnoceno
Značka: HAGSTROM
13 290 Kč 10 983,47 Kč bez DPH
do 5ti dnů
Můžeme doručit do:
3.6.2024
Elektroakustická kytara

Detailní informace

Detailní popis produktu

Siljan II

Modely Siljan využívají masivní vrchní desku ze smrku Sitka a zadní desku a luby z mahagonu, což zajišťuje teplý kulatý a vyvážený tón, který se s postupem času bude jen zlepšovat. Smrk Sitka je považován za jeden z nejlepších stromů pro výrobu tónových dřev a je původem ze severozápadního pobřeží Severní Ameriky. Tónově je známý tím, že produkuje o něco vyšší výkon a výjimečně dobře reaguje na hru trsátkem.

O akustických kytarách Hagstrom

V historické provincie Dalarna ve středním Švédsku se nachází město Älvdalen, kde Albin Hagström založil v roce 1925 továrnu na výrobu akordeonů a kde se v 50. letech 20. století začala vyrábět kytara Hagstrom. Tento region opředený folklórem a s bohatou uměleckou a řemeslnou tradicí je zdrojem inspirace pro akustické kytary Hagstrom. Jako poctu rodišti kytar Hagstrom jsme pro naše akustické řady přijali místní názvy z celého regionu: Siljan, Mora, Efldalia a další.

Každý model byl pečlivě vyvinut tak, aby vytvářel jedinečný tón pomocí ručně vybíraného a stařeného dřeva a tradičních tvarů těla, jako jsou Dreadnought, Grand Auditorium a Concert.  Společným znakem všech akustických kytar Hagstrom je použití našeho jedinečného materiálu Resinator™ do hmatníků i kobylky. Konzistence, hustota a stabilita dřeva Resinator™ je pro akustickou kytaru ideální a přispívá k bohatému zvukovému otisku akustických kytar Hagstrom.

Aby výrobce udržel nástroje cenově dostupné, časem přesunul výrobu ze Švédska do Číny. Důraz na kvalitu zpracování a vynikající zvukový projev však zůstal. Nádherně navržené kosmetické prvky, jako jsou hlavice, rozety, ladicí mechaniky a další detaily, spolu s nejkvalitnějšími materiály a designovými inovacemi společnosti Hagstrom vytvářejí řadu akustických kytar, které jsou důstojnou poctou odkazu, který před téměř sto lety v Dalarně započal Albin Hagström.

banner

Doplňkové parametry

Kategorie: Elektroakustické
Hmotnost: 3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: