HAGSTROM Orsa II, Grand Auditorium, Natural

Kód: HSORG2CE
Neohodnoceno
Značka: HAGSTROM
14 790 Kč 12 223,14 Kč bez DPH
do 5ti dnů
Můžeme doručit do:
25.7.2024

Elektroakustická kytara

Detailní informace

Detailní popis produktu

Orsa II

Řada Hagstrom Orsa je pojmenována podle města v krásné zalesněné jezerní oblasti nedaleko původní továrny Hagstrom ve Švédsku.

Ovangol je materiál, který svým vzhledem a hustotou připomíná palisandr. Firma Hagstrom si tento materiál vybrala, protože je šetrně těžen z hospodářských lesů a plně vyhovuje všem předpisům CITES o ohroženém tvrdém dřevě. Ve spojení s masivní vrchní deskou ze smrku Sitka vytváří Ovangol teplý zvuk s plným frekvenčním spektrem, který je spojován s palisandrem.

Tělo, hmatník a hlava kytary Orsa jsou nádherně lemovány tvrdým javorem, který vytváří rafinovaný doprovod k bohatým barvám zadní desky a lubů z materiálu Ovangol. Javorová patka doplňuje elegantní začlenění organických materiálů do ornamentálního designu kytary.

Hmatník a kobylka z jedinečného materiálu Resinator™ s hustotou, tvrdostí a propracovanou strukturou ebenu přispívají k úrovni tónové artikulace, kterou obvykle najdeme jen u mnohem dražších nástrojů. Výbavu kytary doplňuje snímač a předzesilovač Fishman ISYS, který dodádává autentickou a výraznou podporu zesílení.

O akustických kytarách Hagstrom

V historické provincie Dalarna ve středním Švédsku se nachází město Älvdalen, kde Albin Hagström založil v roce 1925 továrnu na výrobu akordeonů a kde se v 50. letech 20. století začala vyrábět kytara Hagstrom. Tento region opředený folklórem a s bohatou uměleckou a řemeslnou tradicí je zdrojem inspirace pro akustické kytary Hagstrom. Jako poctu rodišti kytar Hagstrom jsme pro naše akustické řady přijali místní názvy z celého regionu: Siljan, Mora, Efldalia a další.

Každý model byl pečlivě vyvinut tak, aby vytvářel jedinečný tón pomocí ručně vybíraného a stařeného dřeva a tradičních tvarů těla, jako jsou Dreadnought, Grand Auditorium a Concert.  Společným znakem všech akustických kytar Hagstrom je použití našeho jedinečného materiálu Resinator™ do hmatníků i kobylky. Konzistence, hustota a stabilita dřeva Resinator™ je pro akustickou kytaru ideální a přispívá k bohatému zvukovému otisku akustických kytar Hagstrom.

Aby výrobce udržel nástroje cenově dostupné, časem přesunul výrobu ze Švédska do Číny. Důraz na kvalitu zpracování a vynikající zvukový projev však zůstal. Nádherně navržené kosmetické prvky, jako jsou hlavice, rozety, ladicí mechaniky a další detaily, spolu s nejkvalitnějšími materiály a designovými inovacemi společnosti Hagstrom vytvářejí řadu akustických kytar, které jsou důstojnou poctou odkazu, který před téměř sto lety v Dalarně započal Albin Hagström.

banner

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Elektroakustické
Hmotnost: 3.15 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: