PRESONUS AIR10

Kód: OPRE100
Neohodnoceno
Značka: PRESONUS
11 890 Kč 9 826,45 Kč bez DPH
Na dotaz

Aktivní 2- pásmové PA, 10"LF/ 1"HF, 700W, 121dB, DSP, 2x XLR/TRS In

Detailní informace

Detailní popis produktu

Aktivní 2- pásmový reprobox, 10"LF/ 1"HF, 700W, 121dB, DSP, 2x XLR/TRS In

  • Aktivní Reprobox, výkon 700W/121dB
  • Vynikající zpracování, nízká hmotnost a snadná manipulace
  • kombinace D/AB zesilovačů
  • DSP s Led displejem pro snadné i pokročilé nastavení
  • Záruka 6 let!

Čistý a přesný zvuk pro mobilní ozvučení i stálé instalace

Kompaktní a lehký PA systém AIR10 poskytuje bohatý zvuk s širokým frekvenčním rozsahem od nejnižších basů až po průzračné výšky a to vše v reprobedně, která se pohodlně vejde i na zadní sedadlo automobilu. Díky dynamickému výkonu 1200W třídy D/AB a zajímavým digitálním funkcím je AIR10 výkonným a spolehlivým pomocníkem, ať už jde o pevné instalace nebo mobilní využití.

To nejlepší z obou světů

Každý typ výkonového zesilovače má své klady ale také zápory. Díky tomu, že AIR10 využívá kombinaci D/AB zesilovačů, dosahuje velmi přesné odezvy signálu v celém frekvenčním rozsahu. Zesilovač třídy D poskytuje trvalý výkon 500W pro 10“ basový reproduktor a to s minimálními ztrátami a vysokou efektivitou, která je pro tento typ zesilovače charakteristická. Druhý typ zesilovače AB zase ve spojení s výškovým reproduktorem dodává velmi přirozený a průzračný zvuk o výkonu stálých 200W. Celý systém tak poskytuje čistý zvuk s akustickým tlakem 121 dB v rozsahu 55 Hz až 20 kHz.

Rychlé přizpůsobení

AIR10 je vybaven digitálním signálovým procesorem, díky kterému lze velmi jednoduše přizpůsobit reproduktory podle aktuálních potřeb. Navíc obsahuje presety pro rychlé nastavení v běžných situacích jako hlavní FOH bedny, odposlechy, pro DJ produkci, mluvené slovo nebo pro basovější a teplejší zvukový projev. Ovládání basů a výšek v rozsahu 10dB umožňuje dostatečnou kompenzaci anomálií poslechové místnosti. Umístění ovládacích prvků umožňuje snadné nastavení, ať už jde o montáž na stojan, nástěnnou konzoli nebo závěsný systém.

Snadná montáž - umístění

Lisovaná plastová konstrukce AIR10 poskytuje široké možnosti montáže. Gumové protiskluzové nožky na spodní straně a bocích využijete jak při svislém FOH použití tak při využití AIR10 jako podiových monitorů, kdy bednu můžete položit na zkosenou hranu. Pro pevnou montáž na zeď nebo nosnou konstrukci se zase hodí vhodně umístěné závity M10. Snadné je také umístění na tripod stativ nebo na subwoofer z AIR série, pomocí speciálního nástavce. Integrovaný dvoupolohový systém umožňuje buď klasické vodorovné směrování, nebo lze reproduktor sklonit o 7,5°. Samozřejmostí je pak rukojeť pro snadné přenášení a manipulaci.

Vždy ohromující zvuk

Při nevhodném umístění reprobedny poblíž tvrdého povrchu, jako například podlahy nebo zdi, dochází k odrazům nízkých kmitočtů a nárůstu basů až o 6dB. Většina PA systémů tento problém řeší prostým ořezem frekvencí pomocí highpass filtru. Naproti tomu bedny AIR série využívají DSP pro přesné přeladění systému tak, aby byl zachován rozsah vyšších basů a zároveň potlačuje problematické frekvence ke snížení nežádoucích vazeb.

Flexibilní vstupy

AIR série nabízí všechny standardní, kombinované vstupy pro připojení k libovolnému zdroji signálu. K dispozici jsou dva kombinované vstupy (XLR mic/TRS line) s předzesilovačem třídy A s nezávislou regulací zisku. Stereo 3,5mm jack je ideální pro připojení smartphonů, tabletů nebo jiných podobných audio zařízení. Signály z jednotlivých vstupů mohou být kombinovány pomocí interního mixu a symetrické XLR výstupy umožňují poslat signál do dalších reprosoustav ze série AIR.

Zcela univerzální ozvučení

Díky netradiční kombinaci obou typů zesilovačů, pečlivě naprogramovaným DSP presetům, širokým možnostem montáže, flexibilním vstupům s interním mixem a dalším profesionálním funkcím je AIR systém excelentní volbou pro mobilní i pevné ozvučení. Zamilujete si jejich mobilitu a cenovou dostupnost. Ale nejlepší věcí na AIR-sérii je čistý, přirozený, zvuk.

Technická specifikace: 
Akustické parametry

Frekvenční rozsah (-3 dB): 70 Hz až 20 kHz
Frekvenční rozsah (-10 dB): 55 Hz až 20 kHz
Maximální tlak: 121 dB SPL
Nominální vyzařování (HxV): 90°x 60°

Reproduktory

LF reproduktor: 10” (2” cívka)
HF reproduktor : 1” tlakový

Zesilovač

Typ: Třída D (LF), třída AB (HF)
Celkový výkon: 1,200W dynamický
LF výkon: 500W 
HF výkon: 200W

Konektivita a ovládací prvky

Vstupy: 2 x XLR/TRS (mic/line), 1 x 3,5mm TRS stereo
Výstupy: 1 x XLR Mix Out
LCD displej s EQ a různými presety

Konstrukce

Box: H-PP lisovaný
Mřížka: 1.2 mm ocel
Madlo: 1 nahoře
Montážní body: 2 nahoře, 1 dole
Dvě pozice montáže na stojan (0°, 7.5°)
Rozměry: 516 mm x 300 mm x 291 mm
Hmotnost: 13 kg
Napájení: 115V / 230V ~50/60 (přepínatelné)
Maximální proud: 2.3A (230V-50 Hz), 4.6A (120V)

Doplňkové parametry

Kategorie: Reproboxy a ozvučení
Hmotnost: 15.44 kg
catalog_category: Ozvučení & Pódium > Aktivní reproboxy
elicence: ne
brand: Presonus > Aktivní PA reproboxy > AIR
Velikost reproduktoru: 10"
Velikost tweeteru: 1"
Maximální tlak (SPL): 121

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: