IK MULTIMEDIA MODO BASS - (el. licence)

Kód: SIKM422
Neohodnoceno
Značka: IK MULTIMEDIA
8 690 Kč 7 181,82 Kč bez DPH
Na dotaz

Fyzicky modelovaná virtuální basa - VST 2, VST 3, AAX, AU

Detailní informace

Detailní popis produktu

MODO BASS z dílny IK Multimedia je první virtuální nástroj baskytary, který je založen na věrné fyzikální simulaci všech detailů tohoto nástroje. Můžete vybírat nejen z různých modelů baskytar, ale MODO BASS pokrývá a věrně modeluje i takové detaily jako různé techniky hry, pozice ruky při hraní, různé druhy strun, snímačů a jejich umístění a také různá basová komba. To vše s pokročilým MIDI ovládáním a automatizací ve spolupráci s DAW.

 • Modální syntéza v reálném čase bez samplů
 • Simulace většiny známých baskytar (12 typů)
 • Nízké nároky na paměť počítače
 • Aktivní a pasivní elektronika s parametrickým EQ
 • Hrací techniky jako slap, trsátko, prsty
 • 7 Stomp efektů konfigurovatelných ve 4 slotech
 • 2 basové zesilovače
 • Přizpůsobte si svého virtuálního basistu ovládáním pozice ruky, tloušťky strun, použitých prstů a dokonce i tloušťky trsátka
 • 20 konfigurovatelných snímačů
 • Podporované formáty: Samostatný / VST2 / VST3 / AU / AAXnative
 • Systémové požadavky: Win7 (64-bit) a novější, Mac OSX 10.9, Dual Core CPU, 4 GB RAM, připojení k internetu

První fyzicky modelovaná elektrická basa

MODO BASS je výsledkem 8 leté práce a vývoje ve spolupráci s jednou z nejstarších univerzit v Evropě. MODO BASS nabízí zcela novou úroveň virtuálního nástroje, který přináší to nejlepší z obou světů: realističnost a zvuk fyzického nástroje a pohodlí práce virtuálního prostředí.
 
Informace naleznete také na stránkách výrobce.
 
Zcela nová technologie
MODO BASS není jen virtuální nástroj podle definice, představuje zcela novou technologii, která znovu definuje realismus počítačových nástrojů. MODO BASS je první technologie svého druhu, která modeluje celý proces hraní basů. Každý detail, který přispívá k jedinečným zvukovým vlastnostem basisty hrajícího na nástroj, byl modelován a vliv každé složky na ostatní - interakce mezi každou tónovou proměnnou - byly vytvořeny tak, aby poskytly dynamický a živý zvuk.
 
Tradiční virtuální nástroje fungují na základě samplů, což znamená, že zvuk se vytváří spouštěním zaznamenaných vzorků nástrojů. MODO BASS není nástroj založený na samplech, ale obsahuje zcela novou technologii, při níž je zvuk generován obnovením fyzikálních vlastností skutečného nástroje - vše, čím nástroj vytváří zvuk, je fyzicky modelováno a zvuk je syntetizován v reálném čase.
 
Syntéza zvuku v reálném čase
Chování každého strunného nástroje je dáno jeho fyzickými parametry, stejně jako nelineární interakcí s hráčem na strunách v různých oblastech hmatníku i těla nástroje. To vše obsahuje špičkové analogové modelování v reálném čase, po němž jsou k dispozici také zesilovače a efekty, které jsou běžnou součástí basového řetězce.
 
To vše dává MODO BASS možnost vytvářet v reálném čase zvuk založený na konstrukci a komponentách baskytary v kombinaci s různými technikami hry, kdy jemně a dynamicky spojuje vzájemné působení těchto dvou prvků. Stručně řečeno, MODO BASS přináší - poprvé - neustále se měnící, hyperrealistické, živé podání basového zvuku. A protože
nepoužívá vzorky, má jen velmi malé nároky na paměť.
 
Detaily
MODO BASS je kompletní syntéza basů a jako taková vám umožňuje nastavit a zvolit prakticky všechny aspekty basů. To znamená, že MODO BASS vám může poskytnout neomezené množství basových zvuků, protože stejně jako skutečný basák vám vždy předvede charakteristický výkon. Díky MODO BASS získáte nebývalou kontrolu nad každým aspektem a ovládáním zvuku.
 
MODO BASS nabízí 12 ikonických baskytar, které pokrývají historii hudby - 12 baskytar, které definují prakticky každý styl a každý žánr hudby, které obsahují elektrickou basu. Každý model byl vybrán pro své charakteristické zvukové zabarvení a každý detail jeho zvuku byl pečlivě modelován a znovu vytvořen.
 
 • 60’s P-Bass - založen na Fender Precision Bass®, olšové tělo
 • 70’s P-Bass - založen na Fender Precision Bass®, jasanové tělo
 • 70’s J-Bass - založen na Fender Jazz Bass®, olšové tělo
 • Modern J-Bass - založen na Fender Jazz Bass®, olšové tělo
 • Devil Bass - založen na Gibson® EB-0
 • Bass Man 5 - založen na Music Man® StingRay 5-string
 • Rick n’ Bass - založen na Rickenbacker® 4003
 • Studio Bass - založen na Yamaha® TRB5P
 • Violin Bass - založen na Hofner® Violin
 • Thunder Bass - založen na Gibson® Thunderbird
 • Japan Bass - založen na Ibanez® Soundgear
 • Flame Bass - založen na Warwick® Streamer
 
Vlastní přizpůsobení
Vzhledem k tomu, že MODO BASS syntetizuje zvuk v reálném čase, můžete upravit svůj nástroj a styl hry tak, abyste získali zcela unikátní zvuky. Ve skutečnosti máte k dispozici tolik možností přizpůsobení, že není skutečně žádný basový zvuk, který nemůžete simulovat - konfigurace a možnosti tónu jsou prakticky neomezené. Jakmile vyberete basu, kterou chcete použít, můžete si přizpůsobit váš přístroj způsobem, aby se hodil k vaší hudbě.
 
Vyberte si styl hry
MODO BASS vám nabízí kompletní možnosti hry na basu, což znamená, že si můžete vybrat, jakým způsobem hrajete rukou, jakou techniku používáte, ať už se jedná o vybrnkávání, slapy, hru s trsátkem nebo tlumení dotykem. Kromě stylu hry můžete také nastavit, kde na strunách hrajete. Hra blíže ke kobylce poskytuje výraznější tón, hra blíže krku akcentuje více nízkých a středních kmitočtů a vzniká tak kulatější tón. Můžete také zvolit typ doznívání a zvuk jednotlivých not.
 
Struny
Různé struny poskytují různý charakter a kvalitu tónu a proto si můžete vybrat struny dle vašich požadavků. Nejprve si můžete vybrat počet strun (4 nebo 5), což definuje celkový rozsah nástroje. Pak si můžete určit sílu strun (vliv na zabarvení a sustain), stáří (vliv na relativní tónový jas) a fyzickou konstrukci (kulaté či ploché vinutí – vliv na slide zvuk). Kromě parametrů specifických pro struny můžete změnit menzuru a výšku strun nad hmatníkem.
 
Elektronika
V této sekci si můžete přizpůsobit snímače a zapojení. Můžete experimentovat v reálném čase s různými typy basových snímačů, polohou každého z nich (každá basa může mít až 2 snímače, a to i v případě, že basový model se původně dodává s pouze jedním) a můžete vyladit parametry frekvenční odezvy každého z nich. Je k dispozici dokonce i piezo snímač pod kobylkou, takže je možné míchat tento signál se signálem ze snímače.
 
Máte k dispozici 20 individuálních modelů snímačů, z nichž každý má svůj charakteristický zvuk. Můžete také volně pohybovat se snímačem anebo vytvářet kombinace, kterých by bylo prakticky nemožné dosáhnout bez pájení a větších elektroinstalačních úprav!
 
Celkový zvuk snímače pak můžete doladit pomocí knobu „tone“, stejně jako na  klasické baskytaře. Můžete také přepnout elektroniku z pasivní na aktivní a díky tomu můžete získat přístup k dalšímu parametrickému ekvalizéru, který vám umožní jemně vyladit váš tón.
 
Amp / FX
S MODO BASS máte plnou kontrolu nad signálovou cestou a dostáváte 7 basových efektů (Octaver, Distortion, Chorus, Compressor, Delay, Envelope Filter, Graphic EQ) a dvě klasická komba. Každý stomp box byl odvozen od proslulých modelů v AmpliTube Custom Shop. Každý efekt umožňuje plnou kontrolu nad mírou efektu aplikovanou na signál, nastavením parametrů a celkovým objemem výstupní úrovně do dalšího efektu. Použitím pokročilé technologie nelineárního modelování společnosti IK Multimedia poskytuje efektová sekce nejen velmi přesné modelování požadovaných efektů, ale také modeluje vzájemné působení efektů v řetězci mezi sebou a poskytuje tak neuvěřitelně realistické podání. To prostě jinde nenajdete.
 
Dále si můžete vybrat mezi lampovým zesilovačem s 1x15“ kabinetem a výkonným polovodičovým modelem s 4x10 kabinetem. Každý z nich umožňuje plnou kontrolu nad strukturou zesílení, EQ (s nastavením středů na lampě) a další možnosti jemného ladění s grafickým ekvalizérem. K dispozici je také celkový bypass, která vám umožňuje nasměrovat basový signál z MODO BASS do jiných efektů, které najdete například v AmpliTube Custom Shop.
 
MIDI ovládání
MODO BASS také poskytuje ovládání klíčových parametrů pomocí MIDI, které můžete automatizovat v reálném čase. Se sekcí MIDI Control ovládáte a upravujete vibrato, styl hry, techniky tlumení zvuku a množství slidu a další parametry. Keyswitching umožňuje v reálném čase přepínat mezi režimem akordů a režimem not, druhem úderů, které prsty jsou používány a způsobem hry. Navíc pomocí DAW automatizace můžete ovládat další parametry, jako např. pozici ruky na strunách, což poskytuje velmi realistické měnící se podání, které dosud nikdy nebylo ve virtuálním nástroji realizováno.

Doplňkové parametry

Kategorie: Hudební software / DAW
catalog_category: Software & plug-iny > Virtuální nástroje
elicence: ano
brand: IK Multimedia > Software > Virtuální nástroje
Typ licence: PLNA

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: