HAGSTROM Elfdalia II, Grand Auditorium, Natural

Kód: HSELG2CE-2
Neohodnoceno
Značka: HAGSTROM
16 990 Kč –18 %
HSELG2CE 2
16 990 Kč –18 % 13 990 Kč 11 561,98 Kč bez DPH
Na dotaz
Elektroakustická kytara

Detailní informace

Detailní popis produktu

Elfdalia II

Modely Elfdalia s masivní cedrovou vrchní deskou a mahagonovou zadní deskou a luby mají velmi "živý tón", protože cedrová vrchní deska zvýrazňuje vyšší a střední pásmo a má tendenci být harmonicky aktivní. Cedr je skvělý materiál, který pomáhá vyjádřit podtóny nástroje.  Cedr je poněkud tmavší dřevo než smrk a struktura dřeva v cedrové vrchní desce je často mnohem jemnější než u smrku. Tato těsnější struktura umožňuje vrchní desce nástroje více vibrovat, což poskytuje citlivější tón. Cedr se velmi dobře hodí jak pro hru trsátkem, tak pro hráče s prstovou techniku. Třešničkou na dortu je u modelů Elfdalia zlatý hardware, který upoutá pozornost hráče i publikum. Vzhled nástroje jen podtrhuje responzivní vlastnosti nástroje.

 O akustických kytarách Hagstrom

 V historické provincie Dalarna ve středním Švédsku se nachází město Älvdalen, kde Albin Hagström založil v roce 1925 továrnu na výrobu akordeonů a kde se v 50. letech 20. století začala vyrábět kytara Hagstrom. Tento region opředený folklórem a s bohatou uměleckou a řemeslnou tradicí je zdrojem inspirace pro akustické kytary Hagstrom. Jako poctu rodišti kytar Hagstrom jsme pro naše akustické řady přijali místní názvy z celého regionu: Siljan, Mora, Efldalia a další.

Každý model byl pečlivě vyvinut tak, aby vytvářel jedinečný tón pomocí ručně vybíraného a stařeného dřeva a tradičních tvarů těla, jako jsou Dreadnought, Grand Auditorium a Concert.  Společným znakem všech akustických kytar Hagstrom je použití našeho jedinečného materiálu Resinator™ do hmatníků i kobylky. Konzistence, hustota a stabilita dřeva Resinator™ je pro akustickou kytaru ideální a přispívá k bohatému zvukovému otisku akustických kytar Hagstrom.

Aby výrobce udržel nástroje cenově dostupné, časem přesunul výrobu ze Švédska do Číny. Důraz na kvalitu zpracování a vynikající zvukový projev však zůstal. Nádherně navržené kosmetické prvky, jako jsou hlavice, rozety, ladicí mechaniky a další detaily, spolu s nejkvalitnějšími materiály a designovými inovacemi společnosti Hagstrom vytvářejí řadu akustických kytar, které jsou důstojnou poctou odkazu, který před téměř sto lety v Dalarně započal Albin Hagström.

banner

Doplňkové parametry

Kategorie: Elektroakustické
Hmotnost: 3.25 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: